Informujemy, że Lubelski Związek Stowarzyszeń Agroturystycznych otrzymał dofinansowanie na realizację zadania publicznego w zakresie wspierania i upowszechniania turystyki i krajoznawstwa w 2024 roku pt. „Kategoryzacja Wiejskiej Bazy Noclegowej jako czynnik podnoszenia jakości oraz narzędzie promocji oferty turystyki wiejskiej województwa lubelskiego”. Zadanie publiczne jest finansowane ze środków otrzymanych od Województwa Lubelskiego.

W kwietniu 2024 roku ogłoszono nabór wniosków na dotacje dla branży hotelarskiej, gastronomicznej i cateringowej (HoReCa) oraz turystycznej i kulturalnej w ramach Krajowego Planu Odbudowy. To jeden z pierwszych naborów z KPO, który rozpocznie się na początku maja. Będzie opiewał na ponad 1,2 mld zł. Jego adresatami będą małe i średnie firmy z branży HoReCa.

Lubelski Związek Stowarzyszeń Agroturystycznych realizuje projekt pt. „Kategoryzacja czynnikiem podniesienia jakości usług obiektów turystyki wiejskiej w województwie lubelskim”. Zadanie publiczne jest finansowane ze środków otrzymanych od Województwa Lubelskiego zgodnie z zawartą umową nr 290/PST/CP/23 z dnia 30 marca 2023r. na realizację zadania publicznego w zakresie wspierania i upowszechniania turystyki i krajoznawstwa w 2023 roku.

czytaj więcej: informacja_o_projekcie.pdf

logo_odpoczywaj_na_wsi

logo_mrirw

Smaczna, domowa kuchnia, uczestnictwo w codziennym życiu rolnika, wszechobecny spokój oraz możliwość aktywnego wypoczynku na łonie natury to tylko część z wielu powodów, dla których warto wybrać agroturystykę. Oferta turystyki wiejskiej to znacznie więcej niż tylko sen i posiłki poza miastem. To cały wachlarz rozwiązań, pomysłów, scenariuszy i propozycji adresowanych do wszystkich grup odbiorców.

W dniach 5-6.10.2021 r. w Hotelu Wodnik koło Bełchatowa odbyła się konferencja pn. „Turystyka kulinarna instrumentem wsparcia lokalnej gospodarki”, która była realizowana w ramach operacji pn. "Rozwój obszarów wiejskich w oparciu o turystykę kulinarną". Organizatorem była Lokalna Grupa Działania Ziemi Kraśnickiej w partnerstwie z Polską Izbą Produktu Regionalnego i Lokalnego w Warszawie, Stowarzyszeniem Kraina Lasów i Jezior - Lokalna Grupa Działania oraz Stowarzyszeniem Lokalna Grupa Działania "Puszcza Kozienicka".