Zapraszamy do obejrzenia filmów instruktażowych ze szkoleń!

W temacie rozliczeń CIT Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi w zeszłym roku nagrał filmy z instruktażem dla wszystkich zainteresowanych tematyką uproszczonej ewidencji przychodów i rozchodów, rejestracji KGW, wypełniania deklaracji podatkowych.

Kraina Rumianku to wioska tematyczna, gdzie dzieci i młodzież oraz dorośli mogą doświadczyć jak żyli, pracowali i odpoczywali nasi przodkowie. Wszystko to dzieje się w scenerii polskiej wsi, gdzie dawne obyczaje są wciąż żywe i praktykowane.

Organizacja stworzyła domowy poradnik zielarski, w którym znajdują się przepisy na potrawy, kosmetyki oraz zastosowanie ziół w leczeniu. Osoby, które brały udział w publikacji chcą zachęcić do bliskości z naturą, powrotu do niej.

Koło Gospodyń Wiejskich w Nasiłowie oraz KGW Snopków z województwa lubelskiego wygrały ogólnopolski konkurs grantowy „Smakujemy Lokalnie” zorganizowany przez Carrefour Polska pod patronatem honorowym Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi.

Wraz z powrotem jesieni, powróciły długie wieczory, aby je pozytywnie wypełnić członkowie Koła Gospodyń Wiejskich  Zimno spotkali się dnia  28 września 2022 roku na warsztatach poszerzających ich zdolności rękodzielnicze. Panie i Panowie tym razem uczyli się szydełkowania. Z ogromną cierpliwością podchodzili do wykonania pierwszego kwadracika z którego można wyczarować serwetkę, obrus, szal czy chustę.

Zapraszamy na szkolenie on-line dla członkiń/ów Kół Gospodyń Wiejskich. Operacja „Projekt edukacyjny dla KGW oraz Kreatorów Przedsiębiorczości Wiejskiej (KPW) współfinansowana przez „Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”. Operacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu II Pomocy Technicznej „Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich” Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2022-2023 Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi