Zapraszam do zapoznania się z publikacją /przewodnikiem pt.  „Koła Gospodyń Wiejskich jako kreatorzy przedsiębiorczości wiejskiej” który powstał w ramach realizacji operacji „Projekt edukacyjny dla KGW oraz Kreatorów Przedsiębiorczości Wiejskiej (KPW)” zamieszczonym na stronie internetowej: https://projekt-edukacyjny-kgw.urk.edu.pl/publikacja.html

Zapraszamy do obejrzenia filmów instruktażowych ze szkoleń!

W temacie rozliczeń CIT Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi w zeszłym roku nagrał filmy z instruktażem dla wszystkich zainteresowanych tematyką uproszczonej ewidencji przychodów i rozchodów, rejestracji KGW, wypełniania deklaracji podatkowych.

Kraina Rumianku to wioska tematyczna, gdzie dzieci i młodzież oraz dorośli mogą doświadczyć jak żyli, pracowali i odpoczywali nasi przodkowie. Wszystko to dzieje się w scenerii polskiej wsi, gdzie dawne obyczaje są wciąż żywe i praktykowane.

Organizacja stworzyła domowy poradnik zielarski, w którym znajdują się przepisy na potrawy, kosmetyki oraz zastosowanie ziół w leczeniu. Osoby, które brały udział w publikacji chcą zachęcić do bliskości z naturą, powrotu do niej.

Koło Gospodyń Wiejskich w Nasiłowie oraz KGW Snopków z województwa lubelskiego wygrały ogólnopolski konkurs grantowy „Smakujemy Lokalnie” zorganizowany przez Carrefour Polska pod patronatem honorowym Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi.

Wraz z powrotem jesieni, powróciły długie wieczory, aby je pozytywnie wypełnić członkowie Koła Gospodyń Wiejskich  Zimno spotkali się dnia  28 września 2022 roku na warsztatach poszerzających ich zdolności rękodzielnicze. Panie i Panowie tym razem uczyli się szydełkowania. Z ogromną cierpliwością podchodzili do wykonania pierwszego kwadracika z którego można wyczarować serwetkę, obrus, szal czy chustę.