Lubelski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Końskowoli uruchamia na swojej stronie internetowej Lubelską e-spiżarnię.

Lubelska e-spiżarnia to inicjatywa Dyrektora LODR Wiesława Orzędowskiego. Celem Lubelskiej e-spiżarni jest bezpłatne umożliwienie promocji oferty lubelskich rolników i producentów żywności tradycyjnej i lokalnej wytwarzanej w ramach Dostaw bezpośrednich, Sprzedaży bezpośredniej, Rolniczego Handlu Detalicznego (RHD), Działalności Marginalnej, lokalnej i ograniczonej (MLO) z terenu Województwa Lubelskiego.

Zgłoszenia udziału w Lubelskiej e-spiżarni przyjmowane są poprzez przesłanie wypełnionego formularza wraz z jednym dobrej jakości zdjęciem produktu lub produktów na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Informacji w sprawie Lubelskiej e-spiżarni udziela Pani Sylwia Figiel – pracownik Działu Rozwoju Obszarów Wiejskich - starszy specjalista ds. przetwórstwa na poziomie gospodarstwa i bezpieczeństwa żywności, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., nr tel: 693 901 081, 81 889 06 16.

Do pobrania: 

Regulamin Lubelskiej e-spizarni.docx

Karta zgłoszenie Lubelska e-spizarnia.doc

Zaliszcze 28

21-222 Podedwórze

Opis

Gospodarstwo rolne zajmuje się produkcja soku oraz herbat z liści i miąższu rokitnika.

Ostrówek Kolonia 25

21-013 Puchaczów

Opis

Gospodarstwo ekologiczne – 16 letnie. Prowadzi zróżnicowane uprawy : warzywa, zboża, przetwory, kasze, makarony, płatki, mąka , chleby.

Śniadówka 100,

24-105 Baranów

Opis

Gospodarstwo rolne, w którym od lat uprawiane są zboża na paszę dla krów mlecznych oraz zboża na mąkę. Od 2005 roku dodatkowa działalność pozarolnicza związana z wypiekiem chleba tradycyjnego w tradycyjnym piecu ceglanym opalanym drewnem. Działalność zarejestrowana prowadzona w nowoczesnym, w pełni wyposażonym obiekcie przy gospodarstwie, posiadającym wszystkie zezwolenia PSSE.

Nowy Uścimów 240

21-109 Uścimów

Opis

Powierzchnia gospodarstwa rolnego ok 20 ha w którym prowadzony jest chów bydła opasowego i kóz.

Ludwinów 68,

21-070 Cyców

Opis

Gospodarstwo  specjalizujące się w hodowli bydła mlecznego. Nasz surowiec (mleko) przetwarzamy na sery, masło, śmietanę itp. Wszystkie nasze produkty są objęte certyfikatem ekologicznym.

Mikołajówka 11

23-260 Urzędów

Opis

Gospodarstwo ekologiczne zajmujące się przetwarzaniem owoców z sadu. 6 produktów wpisanych na Listę Produktów Tradycyjnych. 2 perły za syrop malinowy z Mikołajówki i cydr sadownika.

Gorzków Wieś 79

22-315 Gorzków

Opis

W gospodarstwie rolnym uprawia się rośliny sadownicze. Otrzymane owoce sprzedawane są na rynkach lokalnych.

ul. Chmielna 87

22-200 Różanka

Opis

W naszym gospodarstwie w ramach Rolniczego Handlu Detalicznego prowadzimy sprzedaż oleju rzepakowego tłoczonego na zimno za pomocą wolnoobrotowej prasy ślimakowej. Tak wytłoczony olej nie poddawany jest żadnym obróbkom termicznym oraz chemicznym co zapewnia zachowanie w nim wszystkich najcenniejszych walorów zdrowotnych w postaci kwasów Omega3 i Omega6 oraz grupy witamin A, D, E i K. Proces filtracji odbywa się w pełni naturalnie poprzez pięciodniowe opadanie osadu na dno beczki tzw. sedymentacja oleju. Kolejnym etapem jest już tylko butelkowanie, etykietowanie i oznaczenie daty produkcji. W całym procesie uczestniczy jedna maszyna i jedna osoba co zapewnia pełną kontrolę jakości ostatecznego produktu.   

Cieleśnica 22

21-504 Rokitno

Opis

Manufaktura Cieleśnica powstała z pasji do smakowania życia i czerpania pełnymi garściami z otaczającej nas natury. Wierzymy, że przyroda ma niesamowitą moc, która nam sprzyja! Żyjemy zgodnie z rytmem pół roku. Produkcja odbywa się sezonowo, z cyklem zbiorów. Wartością Manufaktury są receptury na tradycyjne przetwory, które z pasją urozmaicamy o nowoczesne połączenie smaków.  Manufaktura Cieleśnica tworzy naturalne syropy na miodzie, które są limitowane, produkowane i wykańczane ręcznie. Różnorodność smaków polecana jest dla wszystkich, którzy dbają o dostarczanie witamin do swojego organizmu. W ofercie znajdziecie między innymi syrop na kaszel, syrop na odporność, czy smaczny syrop do kawy.

Zabłocie 3

24-173 Markuszów

Opis

Skarby Natury z Zabłocia to kilkunastohektarowe rodzinne gospodarstwo ekologiczne przetwarzające uprawiane rośliny zbożowe, oleiste i zioła. W ramach Rolniczego Handlu Detalicznego tłoczymy na zimno oleje całkowicie naturalne, niefiltrowane i bez konserwantów. Robimy dawną metodą na kamiennych żarnach pełnoziarniste mąki z prastarych gatunków zbóż jak samopsza, płaskurka czy krzyca. Tradycyjnymi metodami na dawnych maszynach kaszarni żarnowej robimy kaszę białą gryczaną, a na drewnianym klepkowym jagielniku kaszę jaglaną. Nasze produkty zostały docenione na wielu regionalnych i krajowych konkursach. Oleje z Zabłocia zostały laureatem ogólnopolskiej nagrody” Perła 2017”. Kasza gryczana otrzymała w 2019 roku I miejsce w konkursie Nasze Kulinarne Dziedzictwo. Pełnoziarniste Mąki z Zabłocia zostały wpisane na prowadzoną przez Ministerstwo Rolnictwa Listę Produktów Tradycyjnych.