W dniach 01-02.10.2021r. doradcy Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego we Włodawie zaangażowali się w organizację pobytu w powiecie włodawskim 50-osobowej grupy rolników, sołtysów i urzędników z gminy Nadarzyn w powiecie pruszkowskim, woj. mazowieckie. Pobyt miał charakter edukacyjno- szkoleniowy, powiązany z wątkiem turystyczno-poznawczym. Jeszcze w sierpniu Urząd Gminy w Nadarzynie zwrócił się do PZDR we Włodawie o pomoc w organizacji wizyty tej  grupy na Ziemi Włodawskiej. Celem było poznanie życia tutejszych mieszkańców, ciekawych i atrakcyjnych miejsc, działalności lokalnych stowarzyszeń i przeprowadzenie szkoleń i wykładów w powiązaniu z tematyką rolniczą i wiejską.

Pierwszego dnia uczestnikom został zaprezentowany Poleski Park Narodowy - ścieżka edukacyjna „Dąb Dominik”, która przedstawia niejako cały przekrój i charakter PPN. Aby sprostać oczekiwaniom poznawczym grupa została zakwaterowana w Ośrodku Wczasowym nad jeziorem Białym.

Doradcy z PZDR zorganizowali i przeprowadzili dla gości specjalne szkolenia. We współpracy z KGW w Osowie gości poczęstowano regionalną potrawą.  W spotkaniu brała udział również przedstawicielka KRUS, która zorganizowała konkurs z nagrodami na temat bezpieczeństwa w gospodarstwie rolnym. Sporą atrakcją okazało się stoisko z rękodziełem z wyrobami z tykwy i dyni, które wystawiła artystka ludowa z innego Koła Gospodyń. Wrażenia gości z Nadarzyna były pozytywne, składali szczere podziękowania za pomoc, „w niezapomnianym”, jak to określili,  pobycie na Polesiu.

Tadeusz Borkowski

Artystka ludowa ze swoimi wyrobami z tykwy i dyni

Goście z Nadarzyna podczas obiadu (2)

Goście z Nadarzyna podczas obiadu

Powitanie gosci z Nadarzyna przez doradcę i przewodnika przed siedzibą PPN

Prowadzenie wykładu przez doradcę

Przedstawicielka KRUS -sprawdzanie ankiet konkursowych

Stoisko twórcy ludowego - wyroby z tykwy i dyni