Polska Organizacja Turystyczna rozpoczyna drugą edycję konkursu „Na wsi najlepiej – 12 dobrych praktyk w turystyce wiejskiej”. Celem konkursu jest wyłonienie najciekawszych miejsc i atrakcji związanych z turystyką wiejską. Wszystko, po to żeby promować dobre praktyki, wymieniać się doświadczeniami oraz wspierać lokalnych przedsiębiorców i społeczności. Celem działań Polskiej Organizacji Turystycznej jest zwiększenie zainteresowania taką formą turystyki, a także aktywizowanie gospodarcze obszarów wiejskich, bazując na ich potencjale.

Do konkursu organizatorzy zapraszają właścicieli obiektów turystycznych, podmioty prowadzące działalność turystyczną na wsi, a także regionalne organizacje turystyczne, lokalne organizacje turystyczne, instytucje administracji samorządowej czy lokalne grupy działania. Kandydatury można zgłaszać na stronie  https://nawsinajlepiej.polska.travel/ w 4 kategoriach:

- Wypoczynek u rolnika

- Wypoczynek na wsi

- Oferta uzupełniająca wypoczynek na wsi

- Tradycyjna kuchnia polskiej wsi

Zgłoszenia do konkursu przyjmowane będą do 20 lipca.  Następnie pracę rozpocznie kapituła konkursu, która wybierze po 3 laureatów w każdej kategorii. Zwycięskie obiekty staną się bohaterami filmów, publikacji i reportaży, a dodatkowo odwiedzą je w trakcie wizyt studyjnych blogerzy, którzy zapewnią dodatkową promocję w mediach społecznościowych oraz blogosferze.

W skład kapituły wejdą eksperci z dziedziny turystyki, kreowania i promocji produktów turystycznych, komunikacji społecznej i marketingowej. Nie zabraknie w niej także przedstawicieli, mediów oraz izb branżowych.

Finałowa konferencja połączona z wręczeniem nagród odbędzie się  dnia 9 sierpnia 2019 w Warszawie.

Na realizację konkursu i kampanii „Na wsi najlepiej – 12 dobrych praktyk w turystyce wiejskiej” POT przeznaczy w 2019 r. blisko 600 tysięcy złotych. Są to środki unijne uzyskane z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich i działającej w jego ramach Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich. Główne cele tego programu, koordynowanego przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, to poprawa konkurencyjności rolnictwa, zrównoważone zarządzanie zasobami naturalnymi i działania w dziedzinie klimatu oraz zrównoważony rozwój terytorialny obszarów wiejskich.

Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej https://nawsinajlepiej.polska.travel

Źródło: www.pot.gov.pl/pl