- Szczegóły
Dnia 14 marca 2023 roku w Lubelskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Końskowoli została przeprowadzona wideokonferencja pt. „Gospodarstwa opiekuńcze w idei rolnictwa społecznego”. Jej organizatorem był Dział Rozwoju Obszarów Wiejskich. W wideokonferencji wzięły udział Lokalne Grupy Działania, przedstawiciele Ośrodków Pomocy Społecznej, właściciele prowadzący agroturystykę, mieszkańcy obszarów wiejskich oraz doradcy.
- Szczegóły
II edycja konkursu pn. „My i RYBY - jak Europejski Fundusz Morski i Rybacki zmienił otoczenie wokół nas”
Jesteś osobą kreatywną i lubiącą zdobywać nagrody? Malujesz, rysujesz albo wyklejasz?
Zauważyłaś/eś zmiany w Twojej okolicy? Chcesz się tym z nami podzielić? Ten konkurs jest dedykowany Tobie.
- Szczegóły
W minioną niedzielę, 25 września 2022 roku przed spichlerzem Muzeum Przyrodniczego, Oddziału Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym obyło się XXIII Święto Jesieni. Podczas imprezy uczestnicy mogli nie tylko podziwiać wyroby rękodzielnicze ale i rozsmakować się w potrawach serwowanych przez okoliczne KGW, stowarzyszenia. Było także coś dla ciała i dla ducha. Wystawa była pełna cudownych jesiennych kolorów, wspaniałych smaków i zapachów oraz radosnych dźwięków muzyki. Wszystko w klimacie natury i tradycji.
- Szczegóły
W jesienne oblicze Kazimierza Dolnego wpisało się impreza "Święto Jesieni" – organizowana w 2022 roku przez Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym wspólnie z Lubelskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Końskowoli, Gminą Kazimierz Dolny oraz Kazimierskim Ośrodkiem Kultury, Promocji i Turystyki. Nawiązując do tradycji dożynek spotykamy się w pierwszą niedzielę jesieni, która w tym roku wypada 25 września, by wspólnie podziękować za plony, radować się bogactwem owoców, warzyw i wszystkich plonów, którymi obdarowała nas ziemia. Wspólnie z naszymi wystawcami chcemy przyczynić się do promocji terenów wiejskich Lubelszczyzny przedstawiając regionalną kuchnię i ludowe rękodzieło oraz bogatą ofertę turystyczną.
- Szczegóły
W dniu 31.07.2022 roku w Masłomęczu odbyła się tradycyjna już impreza – podróż do przeszłości. Masłomęcz to mała miejscowość położona w gminie Hrubieszów, która w ostatnich latach – dzięki licznym pracom archeologów, badaniom naukowców i wielu inicjatywom społecznym stała się skarbcem historii kultury gockiej. Stowarzyszenie „Wioska Gotów” z Masłomęcza i skansen znajdujący się na terenie wsi tworzą niepowtarzalny klimat tej miejscowości. Podczas biesiady można było wszystkimi zmysłami doświadczyć życia i zwyczajów kulturowych jakie mieli zamieszkujący na przełomie starożytności i średniowiecza osadnicy Kotliny Hrubieszowskiej.