Święto Produktu Lokalnego - plakatLokalna Grupa Działania „Owocowy Szlak” serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w IX Święcie Produktu Lokalnego, które odbędzie się 26 września (niedziela) 2021 r. na terenie Parku Miejskiego w Opolu Lubelskim. Głównym celem przedsięwzięcia jest promocja lokalnej kuchni oraz produktów wytwarzanych metodą tradycyjną, zachowanie lokalnego dziedzictwa kulturowego w tym kultury ludowej oraz krzewienie go wśród społeczności lokalnej.

 

Podczas święta zostaną zorganizowane następujące konkursy:

  • Konkurs na najlepszy lokalny produkt kulinarny w kategoriach:
    • danie
    • produkt (pochodzenia roślinnego i zwierzęcego)
    • nalewka (słodka i wytrawna)
  • Konkurs na piosenkę/przyśpiewkę ludową

Udział w konkursach jest bezpłatny i odbywa się poprzez zgłoszenie na karcie zgłoszeniowej oraz prezentowanie zgłaszanych produktów podczas święta (dotyczy konkursu na najlepszy lokalny produkt kulinarny).
Dla uczestników konkursu na najlepszy lokalny produkt kulinarny zostanie zabezpieczony namiot oraz stoły do prezentacji wystawianych wyrobów. Dekorację stoisk zapewnia wystawca.

Odbędzie się również konkurs na przyśpiewkę ludową (kategoria dorośli). Do konkursu na przyśpiewkę mogą zgłaszać się zespoły ludowe i kapele z terenu LGD. Do konkursu na przyśpiewkę mogą zgłaszać się zespoły śpiewacze i kapele ludowe z terenu LGD w asyście akompaniamentu muzycznego na żywo. Konkurs będzie odbywał się w Parku Miejskim w Opolu Lubelskim.