Logo: Unii Europejskiej, SIR, KSOW, PROW 214-2020„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.” 
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Operacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu II Pomocy Technicznej 
„Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020

„Nowoczesna i bezpieczna hodowla ziemniaka w województwie lubelskim”

Lubelski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Końskowoli, serdecznie zaprasza na wideokonferencję pt. „Nowoczesna i bezpieczna hodowla ziemniaka w województwie lubelskim” która odbędzie się 26.10.2020 r. o godzinie 10.00

Mimo tego, że Polska jest obecnie jednym z największych producentów ziemniaka w Europie, znaczna część ziemniaków dostępnych na rynku pochodzi z importu. Wynika to z niskiej jakości polskich ziemniaków, braku świadomości polskich producentów co do potrzeb współczesnego konsumenta oraz poważnych problemów fitosanitarnych. W połączeniu z brakiem infrastruktury przechowalniczej i wiedzy co do nawadniania, mamy sytuację, w której polscy producenci znajdują się w zaklętym kręgu niskiej opłacalności produkcji. Bioasekuracja i podstawy zasady higieny produkcyjnej nie są znane lub lekceważone. Brak wiedzy na temat możliwych do pozyskania funduszy na promocję, systemy jakości czy nawadnianie ogranicza ich możliwości rozwoju.

Organizowana w ramach operacji wideokonferencja będzie miała charakter innowacyjno-edukacyjny. Zdobyta wiedza pozwoli na transfer wiedzy w zakresie dobrych praktyk wdrażania innowacji w rolnictwie i na obszarach wiejskich oraz promowania innowacyjnych technologii uprawy ziemniaka w województwie lubelskim.

 

Do udziału w wideokonferencji zapraszamy producentów ziemniaka lub zamierzających podjąć taką produkcję w celu zwiększenia rentowności swoich gospodarstw rolnych, doradców rolniczych,  producentów mogących być prekursorami technik nawodnieniowych w województwie lubelskim zdolnych dać pozytywny przykład w zakresie gospodarowania wodą, inne podmioty zainteresowane tematyką.

Udział w wideokonferencji jest bezpłatny. Konferencja rozpocznie się o godzinie 10.00. Karty zgłoszenia uczestnictwa proszę przesłać na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Materiały szkoleniowe oraz broszura będą wysłane pocztą w późniejszym terminie.

Po przesłaniu karty zgłoszenia każdy uczestnik otrzyma na wskazany w karcie zgłoszenia email, link do wideokonferencji.

 

Do pobrania:

Karta zgłoszeniowa

Program wideokonferencji