Loga: Unii Europejskiej, KSOW oraz PROW 2014-2020

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.” 
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Operacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu II Pomocy Technicznej 
„Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020

Lubelski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Końskowoli, serdecznie zaprasza na warsztaty z rękodzieła i wyjazd studyjny operacja pt. ,,Rękodzieło – od pasji do biznesu”.

Data i miejsce warsztatów: 12 września 2020 r. – Zabytkowy Ratusz, Rynek 35, 24-130 Końskowola

Data i miejsce wyjazdu studyjnego: 19 września 2020 roku .- Wyjazd studyjny do Stowarzyszenia ,, Kraina Rumianku”- Hołowno oraz Centrum Edukacji Zielarskiej ,, Tymiankowy Smak Fajsławic”- Fajsławice 

Realizacja operacji przyczyni się zarówno do zrównoważonego rozwoju obszarów wiejskich jak i rozwoju osobistego jej uczestników. Warsztaty pozwolą uczestnikom zapoznać się oraz  rozwinąć umiejętności niezbędne do samodzielnego projektowania i wykonywania  form dekoracyjnych. Ponadto będą okazją do rozpoznania ukrytych talentów, integracji społeczności lokalnej jak również uwierzeniem we własne możliwości. Dodatkowo warsztaty przyczynią się do promocji ludzi, ich kultury, zdolności i pasji.

Wyjazd studyjny będzie niejako podsumowaniem i okazją do wymiany doświadczeń dla osób biorących udział w warsztatach. Wyjazd stworzy możliwość wymiany doświadczeń i nawiązania bliższej współpracy w przyszłości, a zdobyte doświadczenia będą propagowane wśród mieszkańców obszarów wiejskich. Podczas wyjazdu będą wskazane obiekty stanowiące przykład dobrych praktyk uwzględniających rozwój przedsiębiorczości w oparciu o dziedzictwo kultury i zasoby środowiska naturalnego. Zapoznanie uczestników wyjazdu studyjnego z prezentowanymi rodzajami aktywności przełoży się na kreowanie postaw przedsiębiorczych, na rozwój działalności gospodarczej i tworzenie pozarolniczych miejsc pracy. Tym samym wpłynie na podniesienie dochodów mieszkańców obszarów wiejskich, prowadzące do poprawy jakości życia ludności wiejskiej. Podczas wyjazdu zaprezentowane zostaną różne rodzaje przedsiębiorczości wiejskiej, które przynoszą rolnikom i mieszkańcom obszarów wiejskich wymierne korzyści w postaci podniesienia dochodów wiejskiej rodziny. Wskazane zostaną takie rodzaje działalności, które wykorzystując walory środowiskowe i kulturowe wsi, wpływają na poprawę jakości życia na wsi. Doskonałym przykładem zapewniającym powyższe warunki są takie rodzaje przedsiębiorczości, jak sprzedaż produktów regionalnych czy rękodzieła. Przykłady te mają stanowić inspirację dla uczestników spotkania i motywację do działania. Wykłady prezentowane na spotkaniu mają kreować postawy przedsiębiorcze oraz pomysły na podjęcie pozarolniczej działalności gospodarczej, a jednocześnie zachęcać do podejmowania wspólnych inicjatyw społecznych na rzecz zrównoważonego rozwoju wsi.

Do udziału w warsztatach i wyjeździe studyjnym zapraszamy rolników, członków KGW, stowarzyszeń, organizacji pozarządowych, przedstawicieli samorządów, pracowników instytucji działających na rzecz rozwoju obszarów wiejskich.

Ilość miejsc ograniczona.

W każdym warsztacie może uczestniczyć 15 osób w tym 8 osób do 35 roku życia.

W wyjeździe studyjnym może uczestniczyć 45 osób w tym 24 osoby do 35 roku życia.  

Zgłoszenia przyjmujemy do dnia 21 sierpnia 2020r. na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,

Kontakt w sprawie udziału w warsztatach i wyjeździe studyjnym :

Anna Kiwak tel: 601583665

Bożena Śmiałowska tel: 601585143

karta zgłoszenia warsztaty Końskowola.docx

Program warsztatów rękodzieło Końskowola.docx

Program wyjazdu studyjnego.docx