Z prawdziwą przyjemnością pragniemy poinformować, że w dniu 3 czerwca 2020 roku podczas Gali Agroligi w Belwederze zostali  uhonorowani roku przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę najlepsi rolnicy i najlepsze firmy rolno-spożywcze minionego roku. Jest to dla Lubelskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Końskowoli prawdziwy powód do dumy, ponieważ to komisja konkursowa LODR w Końskowoli zgłosiła Spółdzielczą Mleczarnię SPOMLEK w Radzyniu Podlaskim do eliminacji krajowych konkursu. Konkurs AgroLiga promuje wyróżniających się rolników oraz przedsiębiorców działających w tej branży.

Prezydent Andrzej Duda dziękował wyróżnionym za dawanie przykładu innym gospodarzom i przedsiębiorcom, a także za zapewnianie bezpieczeństwa żywnościowego. W uroczystej Gali AgroLigi 2019  LODR w Końskowoli reprezentowali Dyrektor Wiesław Orzędowski oraz Z-ca Dyrektora Waldemar Banach.

Więcej informacji o Spółdzielczej Mleczarni SPOMLEK w Radzyniu Podlaskim Mistrzu AgroLigi 2019 w kategorii Firmy zamieścimy na stronie internetowej LODR w Końskowoli oraz najbliższym wydaniu Lubelskich Aktualności Rolniczych.

Laureatom serdecznie gratulujemy !!!!

Pragniemy przypomnieć, że w roku ubiegłym Mistrzem Krajowym konkursu AgroLiga 2018 w kategoria Rolnicy zostali Anna, Antoni i Ireneusz Kuśmierczak z Bełżca (woj. lubelskie), których komisja konkursowa na szczeblu LODR w Końskowoli wytypowała do eliminacji krajowych.

Oby tak dalej.

 

Spółdzielcza Mleczarnia SPOMLEK w  Radzyniu Podlaskim – Mistrz Krajowy AgroLiga 2019 w kategorii Firmy

Spółdzielcza Mleczarnia „SPOMLEK” w Radzyniu Podlaskim dziedziczy dorobek pierwszej Spółdzielni Mleczarskiej w Królestwie Polskim, założonej w 1909 r. w Woli Skromowskiej przez Zygmunta Chmielewskiego. Rok później pionier mleczarstwa uruchomił spółkę mleczarską w Starej Wsi, a następnie już ze współpracownikami w 1911 roku m.in. w Białce, Paszkach Dużych, a następnie w Wohyniu (pow. radzyński).W przeciągu kilku dzięsięciu lat istnienia, spółdzielnia była poddawana różnym zmianom kierunków rozwoju, asortymentu produkowanego towaru, ale troska o producenta zawsze pozostawała niezmienna. W roku 2019 S.M. SPOMLEK obchodziła rocznicę stu dziesięciu lat istnienia na rynku mleczarskim. Obecnie Spółdzielcza Mleczarnia SPOMLEK to cztery zakłady produkcyjne: w Radzyniu Podlaskim, Parczewie, Chojnicach i Młynarach. To spółdzielnia należąca do 1700 udziałowców, wśród których 1200 osób to rolnicy – dostawcy mleka. SM SPOMLEK jest jednym z najważniejszych polskich producentów sera żółtego. Znana jest przede wszystkim jako mleczarnia specjalizująca się w tworzeniu serów szlachetnych, długo dojrzewających, ręcznie pielęgnowanych. W 2018 roku Mleczarnia wyprodukowała łącznie 24 tysiące ton serów żółtych. Firma jako pierwsza w Polsce zaoferowała ser z oczkami Radamer, sery marki Skarby Serowara: Bursztyn, Rubin, Szafir, a także markę serów żółtych – Serenada . S.M. SPOMLEK w swoje produkty zaopatruje rynek polski, europejski oraz światowy. Produkty tej firmy zdobyły wiele prestiżowych  nagród i wyróżnień w konkursach i na targach żywności . Ponadto spółdzielnia prowadzi wiele programów i projektów wspierających swoich producentów mleka. Angażuje się w różnego rodzaju działalność charytatywną i kulturalno – oświatową.